Nowa aplikacja mySolarEdge.

Niedawno firma SolarEdge, lider optymalizowanych systemów fotowoltaicznych wprowadził do użytku nowy program do monitoringu pod nazwą mySolarEdge. Program jest dostępny na platformy Android oraz iOS.

Główną zaletą nowej wersji jest możliwość bezpośredniego łączenia się z falownikiem w celu sprawdzenia jego parametrów i aktualnej produkcji. Dodatkowo jest możliwość modyfikacji ustawień sieciowych falownika, w przypadku na przykład zmiany dostawcy internetu.

Monitoring przy wykorzystaniu strony internetowej jest ulepszany i pozostaje niezmiennie pod adresem https://monitoring.solaredge.com/solaredge-web/p/login

Aby skorzystać z nowych funkcji programu musimy go zainstalować, aby to zrobić należy:

– Otworzyć Sklep Google Play dla urządzeń z systemem Android lub App Store dla iOS (Apple)

– Wyszukać aplikację mySolarEdge i zainstalować ją.

– Przy uruchomieniu aplikacji zostaniemy poproszeni o zalogowanie się do portalu monitorowania SolarEdge. Użytkownicy zarejestrowani korzystają z dotychczasowego loginu i hasła używanego w poprzedniej aplikacji.

– Po zalogowaniu się do portalu będziemy mieli dostęp do tych samych funkcjonalności jak dotychczas ale dodatkowo pojawi się możliwość połączenia z falownikiem bezpośrednio.

– Aby nawiązać połączenie bezpośrednie należy wybrać opcję ”Stan falownika” z menu w lewym górnym rogu ekranu. Następnie musimy postępować zgodnie z instrukcjami pojawiającymi się na ekranie:

zostaniemy poproszeni o zeskanowanie kodu QR naklejonego na boku falownika

aplikacja mysolaredge qr kod

oraz przestawienie przełącznika pod falownikiem w pozycję „P” (przesunięcie w lewą stronę i przytrzymanie przez 2 sekundy)  aplikacja mysolaredge p trigger

– program standardowo ustawiony jest na pamiętanie ostatnio skanowanego kodu QR, dzięki czemu przy kolejnych próbach połączenia nie będziemy musieli go każdorazowo skanować.

Jeżeli będą mieli Państwo jakiekolwiek pytania czy wątpliwości to zachęcamy do kontaktu z nami.

Jeśli jest to instalacja wykonywana przez nas a dane na falowniku lub kod QR nie są czytelne z jakiegoś powodu, to prosimy o taką informację, prześlemy Państwu informacje z naszej bazy danych.

Zapraszamy do zapoznania się z możliwościami monitoringu instalacji fotowoltaicznej firmy SolarEdge na naszej przykładowej instalacji. Tu link do opisu https://bisolar.pl/instalacje-domowe/#realizacja oraz bezpośredni link do portalu przykładowa instalacja Solar Edge