Komponenty SolarEdge dla inwestorów z terenu miasta Kraków i województwa małopolskiego
SolarEdge to znany i ceniony amerykański dostawca optymalizatorów mocy, falowników słonecznych i systemów monitorowania dla paneli fotowoltaicznych, których celem jest zwiększenie wydajności energetycznej domowych i przemysłowych instalacji fotowoltaicznych. Dzięki innowacyjnym rozwiązaniom SloarEdge instalacje fotowoltaiczne mogą produkować jeszcze więcej energii bazując na takiej samej powierzchni paneli solarnych. To znacząco ogranicza koszty inwestycyjne, pozwala na uniezależnienie nieruchomości od zewnętrznych dostawców energii i daje możliwość projektowania wysokosprawnych instalacji fotowoltaicznych w warunkach ograniczonej przestrzeni.
Jako znany i ceniony dostawca instalacji solarnych marka Bisolar Energy korzysta z komponentów SolarEdge w swoich realizacjach. Jesteśmy certyfikowanymi instalatorami z uprawnieniami do serwisowania instalacji na systemach SolarEdge. Wieloletnia współpraca z amerykańskim producentem poparta pozytywnymi rekomendacjami odbiorców naszych instalacji daje nam pewność, iż fotowoltaika korzystająca z innowacyjności SolarEdge to doskonały wybór zarówno w przypadku nieruchomości mieszkalnych, jak i systemów solarnych dla rolnictwa czy przemysłu.
Dlaczego wybieramy rozwiązania marki SolarEdge i polecamy je naszym Klientom?
Falownik SolarEdge pełni dwie funkcje:
- optymalizatora mocy odpowiedzialnego za pracę każdego modułu,
- uproszczonego falownika odpowiedzialnego za konwersję CD/AC.
Dlaczego to takie ważne? Wyobraźmy sobie lampki choinkowe. Kiedy dochodzi do przepalenia jednej żarówki cała reszta gaśnie. Podobnie działają moduły fotowoltaiczne podłączone do tradycyjnego falownika. Jeśli jeden ulega uszkodzeniu, pozostałe działają z mniejszą wydajnością. Falownik SolarEdge zapobiega temu zjawisku zapewniając generację maksimum mocy bez strat, nawet w sytuacji awarii jednego z paneli solarnych. Ale to jeszcze nie wszystko. Optymalizator SolarEdge minimalizuje różnice między modułami oraz straty wynikające z częściowego zacienienia oraz innych przeszkód i zanieczyszczeń (zalegającego na dachu śniegu, ptasich odchodów, zalegających na panelach liści). Zwiększone bezpieczeństwo instalacji zapewnia „Safe DC” – funkcja ta polega na zrzuceniu napięcia do 1V na każdym optymalizatorze w przypadku awarii lub przerwania produkcji (np. z powodu zaniku napięcia po stronie AC (OSD/dostawcy prądu). W praktyce otrzymujemy więc instalację o wysokiej sprawności i niezawodności działania, co jest szczególnie istotne w przypadku systemów typu off-grid, dla których instalacja solarna jest jedynym źródłem zasilania nieruchomości w prąd elektryczny.
Warto również wiedzieć o tym, że komponenty SolarEdge pozwalają na montaż większej liczby modułów na dachu, co przekłada się na generowanie jeszcze większej ilości energii. Dodatkowo optymalizator pozwala na łączenie z sobą w ramach jednego szeregu modułów o różnych wielkościach, typach i parametrach, dzięki czemu możemy projektować instalacje jeszcze lepiej odpowiadające na konkretne potrzeby danej nieruchomości.
Jak działamy:
analiza lokalizacji
i możliwości
Pierwszym krokiem w procesie powstawania instalacji jest wizja lokalna i ocena na miejscu przez naszego projektanta możliwości wykonawczych, warunków technicznych, potrzeb i oczekiwań inwestora, które będą później podstawą do szczegółowego projektu i rzetelnej wyceny.
W celu umówienia terminu konsultacji z naszym pracownikiem prosimy o przesłanie formularza dostepnego na stronie w sekcji KONTAKT
wybór i projekt
instalacji
Na podstawie zebranych danych opracowujemy propozycje rozwiązań, które najlepiej uwzględniają wszystkie wymagania klienta pod względem estetyki i wydajności systemu, a jednocześnie spełniają najwyższe standardy bezpieczeństwa.
Używając całej naszej wiedzy i doświadczenia projektujemy system w oparciu o dane zebrane podczas wizji lokalnej i rozmowy z inwestorem. Bazując na najnowszym oprogramowaniu wspomagającym projektowanie PV tworzymy rozwiązania, które spełniają zakładane wymogi, a jednocześnie są korzystne
finansowo i bezpieczne w użytkowaniu. Wszystkie nasze projekty przedstawiamy klientowi w formie operatu zawierającego składowe systemu, rozmieszczenie oraz prognozy wydajności instalacji fotowoltaicznej.
wycena
i finansowanie
Każda z naszych propozycji zawiera ofertę cenową, która może posłużyć za podstawę do uzyskania finansowania na zakup i montaż instalacji OZE.
Fotowoltaika jest jednym ze sposobów na zmniejszenie zanieczyszczenia powietrza, w związku z czym inwestorzy mogą liczyć na wsparcie i preferencje w finansowaniu tych inwestycji. W chwili obecnej można skorzystać z:
- ulga termomodernizacyjna, wprowadzona od stycznia 2019, można odliczyć od dochodu wydatki na zakup i montaż fotowoltaiki , jednak nie więcej niż 53 tys. złotych
- ekopożyczka PKO na zakup i montaż paneli fotowoltaicznych – LINK
- eko kredyt PV BOŚ BANK domowe instalacje fotowoltaiczne – LINK
wniosek
o przyłączenie
Po wyborze i akceptacji konkretnego projektu, w państwa imieniu złożymy wniosek do właściwego Zakładu Energetycznego o przyłączenie instalacji fotowoltaicznej do sieci.
W świetle obowiązujących przepisów każda instalacja fotowoltaiczna o mocy do 50 kW wymaga jedynie zgłoszenia do właściwego ZE oraz wymiany licznika prądu na dwukierunkowy. Odbywa się to na koszt operatora i Zakład Energetyczny ma na to 30 dni od daty zgłoszenia.
montaż
instalacji
W uzgodnionym terminie przystępujemy do prac montażowych.
Montaż rozpoczynamy od mocowania konstrukcji nośnej dostosowanej do poszycia dachu (w tym przypadku dachówka ceramiczna). Jest to szkielet całej instalacji, który musi wytrzymać trudne warunki atmosferyczne tj. ciężar śniegu, napór wiatru przez cały długi okres eksploatacji...
Do gotowej konstrukcji mocujemy okablowanie i podzespoły unikając powstawania pętli indukcyjnych i zabezpieczając kable narażone na działanie promieni UV.
Po wykonaniu pomiarów kontrolnych i sprawdzeniu zabezpieczeń przystępujemy
do konfigurowania i rozruchu falownika. Po zakończeniu testów nasza instalacja jest gotowa do uruchomienia i produkcji energii ze słońca.
Bardzo istotnym elementem w trakcie montażu jest zachowanie dokładności i precyzji oraz wytycznych projektowych, gdyż ma to duży wpływ na późniejsze funkcjonowanie i trwałość całej konstrukcji.
Następnie przystępujemy do montażu paneli fotowoltaicznych, zwracając szczególną uwagę na dokładność i jakość połączeń. Używając klucza dynamometrycznego mamy pewność poprawnego i trwałego mocowania modułów do konstrukcji nośnej.
Pozostaje nam teraz czekać na jak największą ilość słonecznych dni ciesząc się z wytwarzania własnej, czystej i ekologicznej energii, która na wiele lat uniezależni nas od rosnących cen prądu.
uruchomienie i pomiary
Po ukończeniu montażu przeprowadzamy pomiary elektryczne całego systemu wraz z zabezpieczeniami oraz instruktaż bezpiecznego użytkowania instalacji.
Poprawnie wykonany system fotowoltaiczny musi sprostać oczekiwaniom i wymaganiom użytkownika w zakresie bezpiecznej eksploatacji i obsługi, niezawodności oraz zakładanej wydajności. Bardzo często są to również wymogi instytucji finansujących lub współfinansujących daną inwestycję, które chcą mieć pewność co do poprawnego wykonania i zgodną z projektowaną produktywnością systemu. Dlatego przed uruchomieniem i rozpoczęciem eksploatacji nowego systemu fotowoltaicznego przeprowadzamy szczegółową procedurę odbioru polegającą na przetestowaniu wszystkich parametrów elektrycznych, weryfikujemy jakość i poprawność wszystkich połączeń, uziemień itp.
Wszystkie te elementy w połączeniu z bieżącym monitorowaniem pracy i wydajności oraz regularnymi przeglądami okresowymi mają na celu wyeliminowanie zagrożeń i ryzyk związanych z instalacją i eksploatacją systemów PV. Ważnym elementem przeglądów okresowych jest badanie kamerą termowizyjną, które pozwala wcześnie wykryć wszelkie nieprawidłowości w funkcjonowaniu modułów, złącz, kabli itp. które mogą być potencjalnym źródłem zagrożeń. Wszystkie w/w procedury reguluje norma EN 62446, która stanowi podstawę tworzenia dokumentacji systemu, badań rozruchowych i kontroli okresowej.
monitoring
i serwis
Zapewniamy zdalny monitoring oraz regularne pomiary i przeglądy gwarancyjne, jak również pełne wsparcie pogwarancyjne montowanych przez nas systemów.
Kontakt
Jeśli potrzebujesz jakichkolwiek informacji na temat wykonywanych przez nas instalacji, wypełnij formularz, a nasz specjalista skontaktuje się z Tobą i odpowie na wszystkie pytania dotyczące: szczegółów technicznych, sposobów finansowania, serwisu, gwarancji, itp.
Udostępnione dane zostaną użyte wyłącznie do kontaktu w tej konkretnej sprawie i nie będą wykorzystywane do żadnych innych celów marketingowych oraz informacyjnych.
