Komponenty SolarEdge dla inwestorów z terenu miasta Kraków i województwa małopolskiego

SolarEdge to znany i ceniony amerykański dostawca optymalizatorów mocy, falowników słonecznych i systemów monitorowania dla paneli fotowoltaicznych, których celem jest zwiększenie wydajności energetycznej domowych i przemysłowych instalacji fotowoltaicznych. Dzięki innowacyjnym rozwiązaniom SloarEdge instalacje fotowoltaiczne mogą produkować jeszcze więcej energii bazując na takiej samej powierzchni paneli solarnych. To znacząco ogranicza koszty inwestycyjne, pozwala na uniezależnienie nieruchomości od zewnętrznych dostawców energii i daje możliwość projektowania wysokosprawnych instalacji fotowoltaicznych w warunkach ograniczonej przestrzeni.

Jako znany i ceniony dostawca instalacji solarnych marka Bisolar Energy korzysta z komponentów SolarEdge w swoich realizacjach. Jesteśmy certyfikowanymi instalatorami z uprawnieniami do serwisowania instalacji na systemach SolarEdge. Wieloletnia współpraca z amerykańskim producentem poparta pozytywnymi rekomendacjami odbiorców naszych instalacji daje nam pewność, iż fotowoltaika korzystająca z innowacyjności SolarEdge to doskonały wybór zarówno w przypadku nieruchomości mieszkalnych, jak i systemów solarnych dla rolnictwa czy przemysłu.

Dlaczego wybieramy rozwiązania marki SolarEdge i polecamy je naszym Klientom?

Falownik SolarEdge pełni dwie funkcje:

  • optymalizatora mocy odpowiedzialnego za pracę każdego modułu,
  • uproszczonego falownika odpowiedzialnego za konwersję CD/AC.

Dlaczego to takie ważne? Wyobraźmy sobie lampki choinkowe. Kiedy dochodzi do przepalenia jednej żarówki cała reszta gaśnie. Podobnie działają moduły fotowoltaiczne podłączone do tradycyjnego falownika. Jeśli jeden ulega uszkodzeniu, pozostałe działają z mniejszą wydajnością. Falownik SolarEdge zapobiega temu zjawisku zapewniając generację maksimum mocy bez strat, nawet w sytuacji awarii jednego z paneli solarnych. Ale to jeszcze nie wszystko. Optymalizator SolarEdge minimalizuje różnice między modułami oraz straty wynikające z częściowego zacienienia oraz innych przeszkód i zanieczyszczeń (zalegającego na dachu śniegu, ptasich odchodów, zalegających na panelach liści). Zwiększone bezpieczeństwo instalacji zapewnia „Safe DC” – funkcja ta polega na zrzuceniu napięcia do 1V na każdym optymalizatorze w przypadku awarii lub przerwania produkcji (np. z powodu zaniku napięcia po stronie AC (OSD/dostawcy prądu). W praktyce otrzymujemy więc instalację o wysokiej sprawności i niezawodności działania, co jest szczególnie istotne w przypadku systemów typu off-grid, dla których instalacja solarna jest jedynym źródłem zasilania nieruchomości w prąd elektryczny.

Warto również wiedzieć o tym, że komponenty SolarEdge pozwalają na montaż większej liczby modułów na dachu, co przekłada się na generowanie jeszcze większej ilości energii. Dodatkowo optymalizator pozwala na łączenie z sobą w ramach jednego szeregu modułów o różnych wielkościach, typach i parametrach, dzięki czemu możemy projektować instalacje jeszcze lepiej odpowiadające na konkretne potrzeby danej nieruchomości.

Kontakt

Jeśli potrzebujesz jakichkolwiek informacji na temat wykonywanych przez nas instalacji, wypełnij formularz, a nasz specjalista skontaktuje się z Tobą i odpowie na wszystkie pytania dotyczące: szczegółów technicznych, sposobów finansowania, serwisu, gwarancji, itp.

Udostępnione dane zostaną użyte wyłącznie do kontaktu w tej konkretnej sprawie i nie będą wykorzystywane do żadnych innych celów marketingowych oraz informacyjnych.

fotowoltaika kraków dofinansowanie