Pompy ciepła

pompy ciepłaPompy ciepła to nowoczesne, a przede wszystkich ekologiczne rozwiązania, które doskonale wpasowują się w potrzeby współczesnych inwestorów i ich oczekiwań względem wygodnego ogrzewania pomieszczeń i wody. Pompy ciepła są w pełni bezobsługowymi urządzeniami, które w przeciwieństwie do tradycyjnych maszyn grzewczych, nie wymagają uzupełniania opału. Dzięki wielu korzyściom, po pompy ciepła sięga dziś coraz więcej zainteresowanych. Spośród licznych zalet, oprócz oszczędności czasu i energii, do tych najważniejszych zaliczyć można:

  • redukcję kosztów budowy domu i późniejszej eksploatacji,
  • niezależność w zakresie energii cieplnej,
  • możliwość wykorzystania pompy ciepła także do obniżania temperatury,
  • możliwość połączenie z instalacją PV,
  • atrakcyjną cenę, przy jednoczesnym zachowaniu wszelkich wysokich walorów użytkowych,
  • ograniczenie negatywnego wpływu na środowisko.

Pompy ciepła w ofercie Bisolar Energy

Jako Bisolar Energy działamy i rozwijamy się w branży innowacyjnych rozwiązań cieplnych już wiele lat. Oferujemy pompy ciepła najwyższej jakości, ekologiczne, nowoczesne, maksymalnie efektywne i wydajne. Nasze urządzenia z powodzeniem spełniają swoją funkcję przez wiele lat, jednocześnie zapewniając skuteczne obniżenie kosztów związanych z ogrzewaniem pomieszczeń.

Pompy ciepła w naszym wykonaniu to kompleksowa realizacja współpracy. Zajmujemy się projektowaniem systemów, dostarczaniem ich, a także profesjonalnym montażem pomp ciepła. Dodatkowo, w oparciu o zdobyte doświadczenie i szeroką wiedzę, świadczymy również usługi doradcze. Wybierając współpracę z nami, zyskują Państwo rzetelną konsultację i analizę potrzeb, dobór optymalnych rozwiązań z zakresu pomp ciepła i całych systemów CO oraz wcześniej wspomnianą usługę montażu pompy ciepła przez wykwalifikowanych specjalistów.

Pompy ciepła – Kraków i małopolska

Chcesz mieć pewność, że Twoja instalacja CO będzie w 100% wydajna i wytrzymała? Zaufaj doświadczonym profesjonalistom, którzy od lat zajmują się dostarczaniem i montażem pomp ciepła.

Wszystkich zainteresowanych zachęcamy do szczegółowego zapoznania się z przygotowaną przez nas atrakcyjną ofertą z zakresu pomp ciepła i ich montażu. Obsługujemy zarówno Klientów indywidualnych, właścicieli gospodarstw rolnych, a także obiektów użytkowych i przemysłowych. Siedziba naszej firmy znajduje się w Krakowie, jednak pompy ciepła dostarczamy na terenie całej małopolski.

W przypadku dodatkowych pytań, wątpliwości czy niejasności prosimy o skontaktowanie się z naszym zespołem. Z przyjemnością udzielimy niezbędnych informacji, pomożemy wybrać najbardziej optymalne rozwiązanie i ustalimy dogodny termin spotkania. Zapraszamy do współpracy.

Jak działamy:

lokacja analiza lokalizacji
i możliwości

Pierwszym krokiem w procesie powstawania instalacji jest wizja lokalna i ocena na miejscu przez naszego projektanta możliwości wykonawczych, warunków technicznych, potrzeb i oczekiwań inwestora, które będą później podstawą do szczegółowego projektu i rzetelnej wyceny.

W celu umówienia terminu konsultacji z naszym pracownikiem prosimy o przesłanie formularza dostepnego na stronie w sekcji KONTAKT

szkicwybór i projekt
instalacji

Na podstawie zebranych danych opracowujemy propozycje rozwiązań, które najlepiej uwzględniają wszystkie wymagania klienta pod względem estetyki i wydajności systemu, a jednocześnie spełniają najwyższe standardy bezpieczeństwa.

Używając całej naszej wiedzy i doświadczenia projektujemy system w oparciu o dane zebrane podczas wizji lokalnej i rozmowy z inwestorem. Bazując na najnowszym oprogramowaniu wspomagającym projektowanie PV tworzymy rozwiązania, które spełniają zakładane wymogi, a jednocześnie są korzystne
finansowo i bezpieczne w użytkowaniu. Wszystkie nasze projekty przedstawiamy klientowi w formie operatu zawierającego składowe systemu, rozmieszczenie oraz prognozy wydajności instalacji fotowoltaicznej.

Projekt instalacji PV

wycena instalacji  wycena
i finansowanie

Każda z naszych propozycji zawiera ofertę cenową, która może posłużyć za podstawę do uzyskania finansowania na zakup i montaż instalacji OZE.

Fotowoltaika jest jednym ze sposobów na zmniejszenie zanieczyszczenia powietrza, w związku z czym inwestorzy mogą liczyć na wsparcie i preferencje w finansowaniu tych inwestycji. W chwili obecnej można skorzystać z:

  • ulga termomodernizacyjna, wprowadzona od stycznia 2019, można odliczyć od dochodu wydatki na zakup i montaż fotowoltaiki , jednak nie więcej niż 53 tys. złotych
  • ekopożyczka PKO na zakup i montaż paneli fotowoltaicznych – LINK
  • eko kredyt PV BOŚ BANK domowe instalacje fotowoltaiczne – LINK

negocjacje wycena

dokumenty  wniosek
o przyłączenie

Po wyborze i akceptacji konkretnego projektu, w państwa imieniu złożymy wniosek do właściwego Zakładu Energetycznego o przyłączenie instalacji fotowoltaicznej do sieci.

W świetle obowiązujących przepisów każda instalacja fotowoltaiczna o mocy do 50 kW wymaga jedynie zgłoszenia do właściwego ZE oraz wymiany licznika prądu na dwukierunkowy. Odbywa się to na koszt operatora i Zakład Energetyczny ma na to 30 dni od daty zgłoszenia.

licznik energii

montaż  montaż
instalacji

W uzgodnionym terminie przystępujemy do prac montażowych.

montaz konstrukcji fotowoltaicznej

Montaż rozpoczynamy od mocowania konstrukcji nośnej dostosowanej do poszycia dachu (w tym przypadku dachówka ceramiczna). Jest to szkielet całej instalacji, który musi wytrzymać trudne warunki atmosferyczne tj. ciężar śniegu, napór wiatru przez cały długi okres eksploatacji...

konstrukcja fotowoltaiczna pod moduły na dachu

Do gotowej konstrukcji mocujemy okablowanie i podzespoły unikając powstawania pętli indukcyjnych i zabezpieczając kable narażone na działanie promieni UV.

SolarEdge falownik inwerter zabezpieczenia

Po wykonaniu pomiarów kontrolnych i sprawdzeniu zabezpieczeń przystępujemy
do konfigurowania i rozruchu falownika. Po zakończeniu testów nasza instalacja jest gotowa do uruchomienia i produkcji energii ze słońca.

układanie konstrukcji montażowej na dachu domuBardzo istotnym elementem w trakcie montażu jest zachowanie dokładności i precyzji oraz wytycznych projektowych, gdyż ma to duży wpływ na późniejsze funkcjonowanie i trwałość całej konstrukcji.

Moduły fotowoltaiczne FullBlach BrukBet optymalizatory

Następnie przystępujemy do montażu paneli fotowoltaicznych, zwracając szczególną uwagę na dokładność i jakość połączeń. Używając klucza dynamometrycznego mamy pewność poprawnego i trwałego mocowania modułów do konstrukcji nośnej.

panele fotowoltaiczne na dachu domu

Pozostaje nam teraz czekać na jak największą ilość słonecznych dni ciesząc się z wytwarzania własnej, czystej i ekologicznej energii, która na wiele lat uniezależni nas od rosnących cen prądu.

uruchomienieuruchomienie i pomiary

Po ukończeniu montażu przeprowadzamy pomiary elektryczne całego systemu wraz z zabezpieczeniami oraz instruktaż bezpiecznego użytkowania instalacji.

Poprawnie wykonany system fotowoltaiczny musi sprostać oczekiwaniom i wymaganiom użytkownika w zakresie bezpiecznej eksploatacji i obsługi, niezawodności oraz zakładanej wydajności. Bardzo często są to również wymogi instytucji finansujących lub współfinansujących daną inwestycję, które chcą mieć pewność co do poprawnego wykonania i zgodną z projektowaną produktywnością systemu. Dlatego przed uruchomieniem i rozpoczęciem eksploatacji nowego systemu fotowoltaicznego przeprowadzamy szczegółową procedurę odbioru polegającą na przetestowaniu wszystkich parametrów elektrycznych, weryfikujemy jakość i poprawność wszystkich połączeń, uziemień itp.

Pomiary instalacji elektrycznej

Wszystkie te elementy w połączeniu z bieżącym monitorowaniem pracy i wydajności oraz regularnymi przeglądami okresowymi mają na celu wyeliminowanie zagrożeń i ryzyk związanych z instalacją i eksploatacją systemów PV. Ważnym elementem przeglądów okresowych jest badanie kamerą termowizyjną, które pozwala wcześnie wykryć wszelkie nieprawidłowości w funkcjonowaniu modułów, złącz, kabli itp. które mogą być potencjalnym źródłem zagrożeń. Wszystkie w/w procedury reguluje norma EN 62446, która stanowi podstawę tworzenia dokumentacji systemu, badań rozruchowych i kontroli okresowej.

monitoring  monitoring
i serwis

Zapewniamy zdalny monitoring oraz regularne pomiary i przeglądy gwarancyjne, jak również pełne wsparcie pogwarancyjne montowanych przez nas systemów.

Fusionsolar monitoring   SolarEdge monitoring

Kontakt

Jeśli potrzebujesz jakichkolwiek informacji na temat wykonywanych przez nas instalacji, wypełnij formularz, a nasz specjalista skontaktuje się z Tobą i odpowie na wszystkie pytania dotyczące: szczegółów technicznych, sposobów finansowania, serwisu, gwarancji, itp.

Udostępnione dane zostaną użyte wyłącznie do kontaktu w tej konkretnej sprawie i nie będą wykorzystywane do żadnych innych celów marketingowych oraz informacyjnych.

fotowoltaika kraków dofinansowanie