Pompy ciepła

Pompy ciepła to nowoczesne, a przede wszystkich ekologiczne rozwiązania, które doskonale wpasowują się w potrzeby współczesnych inwestorów i ich oczekiwań względem wygodnego ogrzewania pomieszczeń i wody. Pompy ciepła są w pełni bezobsługowymi urządzeniami, które w przeciwieństwie do tradycyjnych maszyn grzewczych, nie wymagają uzupełniania opału. Dzięki wielu korzyściom, po pompy ciepła sięga dziś coraz więcej zainteresowanych. Spośród licznych zalet, oprócz oszczędności czasu i energii, do tych najważniejszych zaliczyć można:

>> redukcję kosztów budowy domu i późniejszej eksploatacji,

>> niezależność w zakresie energii cieplnej,

>> możliwość wykorzystania pompy ciepła także do obniżania temperatury,

>> możliwość połączenie z instalacją PV,

>> atrakcyjną cenę, przy jednoczesnym zachowaniu wszelkich wysokich walorów użytkowych,

>> ograniczenie negatywnego wpływu na środowisko.

pompa ciepła kraków Bisolar Energy

Pompy ciepła w ofercie Bisolar Energy

Jako Bisolar Energy działamy i rozwijamy się w branży innowacyjnych rozwiązań cieplnych już wiele lat. Oferujemy pompy ciepła najwyższej jakości, ekologiczne, nowoczesne, maksymalnie efektywne i wydajne. Nasze urządzenia z powodzeniem spełniają swoją funkcję przez wiele lat, jednocześnie zapewniając skuteczne obniżenie kosztów związanych z ogrzewaniem pomieszczeń.

Pompy ciepła w naszym wykonaniu to kompleksowa realizacja współpracy. Zajmujemy się projektowaniem systemów, dostarczaniem ich, a także profesjonalnym montażem pomp ciepła. Dodatkowo, w oparciu o zdobyte doświadczenie i szeroką wiedzę, świadczymy również usługi doradcze. Wybierając współpracę z nami, zyskują Państwo rzetelną konsultację i analizę potrzeb, dobór optymalnych rozwiązań z zakresu pomp ciepła i całych systemów CO oraz wcześniej wspomnianą usługę montażu pompy ciepła przez wykwalifikowanych specjalistów.

Powietrzna pompa ciepła

Na rynku dostępne są różne rodzaje pomp ciepła. My specjalizujemy się w doborze oraz montażu pomp powietrznych w wariancie monoblok. Powietrzna pompa ciepła wykorzystuje odnawialne źródła energii (energię z otaczającego nas powietrza) do ogrzewania pomieszczeń oraz podgrzewania ciepłej wody użytkowej.

Dzięki innowacyjności oferowanych urządzeń – zapewniamy montaż pomp ciepła producentów, takich jak Panasonic, Mitsubishi oraz Kaisai – oraz ich przemyślanemu doborowi powietrzne pompy ciepła wykorzystują nawet do 75% energii z OZE i tylko 25% energii ze źródeł nieodnawialnych, przy czym system może współpracować z siecią energetyczną zasilaną panelami fotowoltaicznymi, co dodatkowo zmniejsza udział nieodnawialnych źródeł energii i koszty eksploatacji systemu pompy ciepła.

Kaisai Bisolar Energy małopolska

Dofinansowanie do pomp ciepła

Montaż pomp ciepła realizujemy zarówno w obiektach nowopowstających jak i obiektach modernizowanych. Inwestorom zainteresowanym wdrożeniem OZE w swoich domach lub obiektach przemysłowych zapewniamy wsparcie w zakresie pozyskiwania dofinansowania z funduszy rządowych.

W zależności od lokalizacji nieruchomości, a także udziału w modernizowanej nieruchomości Inwestorzy zlecający montaż pomp ciepła mogą skorzystać z dofinansowania w ramach programów:

>> Czyste Powietrze – w ramach programu właściciele i współwłaściciele domów jednorodzinnych, lub wydzielonych w budynkach jednorodzinnych lokali mieszkalnych z wyodrębnioną księgą wieczystą mogą uzyskać dotację na wymianę źródeł ciepła i termomodernizację domu.

>> Stop Smog – program skierowany do gmin położonych na obszarze podlegającym pod tzw. uchwałę antysmogową.

Uchwała antysmogowa dla województwa małopolskiego i dotacje z Programu Stop Smog

Uchwała antysmogowa jest aktem prawa miejscowego i obowiązuje wszystkich na obszarze województwa małopolskiego (poza Krakowem). Dotyczy zarówno prywatnych budynków, jak również budynków gospodarczych, szklarni i tuneli foliowych, lokali usługowych, zakładów przemysłowych.

Dotacje z programu Stop Smog mają na celu wsparcie likwidacji lub wymiany źródeł ciepła na niskoemisyjne oraz termomodernizacji w budynkach mieszkalnych jednorodzinnych osób najmniej zamożnych.

Celem programu jest ograniczenie emisji zanieczyszczeń oraz poprawa jakości powietrza i efektywności energetycznej budynków. Program jest dedykowany na rzecz mniej zamożnych gospodarstw domowych w budynkach mieszkalnych jednorodzinnych.

Montaż pomp ciepła – Kraków i małopolska

Tylko właściwe zaprojektowanie i odpowiednia instalacja pompy ciepła zagwarantuje prawidłową pracę całego systemu z najwyższym współczynnikiem efektywności. Dlatego wszelkie prace z tym związane należy powierzyć profesjonalnym fachowcom. Takich znajdą Państwo w Bisolar Energy. Jak wygląda instalacja pompy ciepła w naszym wykonaniu?

Na cały proces instalacji pompy ciepła składa się kilka istotnych etapów:

  1. Obliczenie zapotrzebowania na energię cieplną danego budynku.
  2. Dobór najbardziej optymalnego urządzenia.
  3. Zaprojektowanie całego systemu.
  4. Zaplanowanie lokalizacji pompy ciepła, przede wszystkim z uwzględnieniem swobody dostępu do niej.
  5. Instalacja pompy ciepła.
  6. Przeprowadzenie próby szczelności, napełnienie instalacji czynnikiem chłodniczym i pierwsze uruchomienie.
  7. Weryfikacja poprawności działania i oddanie pompy do użytku.

Chcesz mieć pewność, że Twoja instalacja CO będzie w 100% wydajna i wytrzymała? Zaufaj doświadczonym profesjonalistom, którzy od lat zajmują się dostarczaniem i montażem pomp ciepła.

Wszystkich zainteresowanych zachęcamy do szczegółowego zapoznania się z przygotowaną przez nas atrakcyjną ofertą z zakresu pomp ciepła i ich montażu. Obsługujemy zarówno Klientów indywidualnych, właścicieli gospodarstw rolnych, a także obiektów użytkowych i przemysłowych. Siedziba naszej firmy znajduje się w Krakowie, jednak pompy ciepła dostarczamy i instalujemy na terenie całej małopolski.

W przypadku dodatkowych pytań, wątpliwości czy niejasności prosimy o skontaktowanie się z naszym zespołem. Z przyjemnością udzielimy niezbędnych informacji, pomożemy wybrać najbardziej optymalne rozwiązanie i ustalimy dogodny termin spotkania. Zapraszamy do współpracy.

Oferujemy również między innymi fotowoltaikę w Krakowie i okolicach.

Odpowiedzi na najczęściej zadawane nam pytania w temacie pomp ciepła:

Jak działają pompy ciepła?

Pompa ciepła to w dużym uproszczeniu urządzenie pobierające ciepło z otaczającego nas środowiska i następnie dostarcza go do naszego domu. Wykorzystuje odnawialne źródło energii jakim jest środowisko naturalne i nie zużywa do tego żadnych paliw, a jedynie energię...

czytaj dalej

Ile kosztuje pompa ciepła?

Każda wycena powinna być przygotowywana indywidualnie ze względu na potrzeby klienta oraz możliwości instalacyjne. Jest to jednak wydatek rzędu kilkudziesięciu tysięcy złotych, który dzięki dofinansowaniom możemy znacznie zmniejszyć. W programie “Czyste powietrze”...

czytaj dalej

Co to jest pompa ciepła:

Urządzenie lub zespół urządzeń zapewniający ciepło dla naszego budynku. Dostarcza energię cieplną dla systemu ogrzewania, ciepłej wody użytkowej, może również grzać wodę basenową lub w niektórych wypadkach chłodzić pomieszczenia. Wykorzystuje zasadę iż każde...

czytaj dalej

Jak odpowiednio dobrać pompę ciepła?

W kwestii wyboru urządzenia najważniejszy jest odpowiedni dobór rodzaju i mocy pompy ciepła. Aby właściwie dobrać urządzenie do zapotrzebowania budynku potrzebne będzie trochę informacji i zasada jest jedna im więcej informacji tym precyzyjniej możemy dopasować pompę...

czytaj dalej

Pompa ciepła gruntowa czy powietrzna?

Gruntowe pompy ciepła mają większą sprawność w porównaniu do pomp powietrznych. Są bardziej odporne na warunki zewnętrzne, ale niestety wymagają większej powierzchni odpowiedniego gruntu aby przygotować wymiennik znajdujący się pod ziemią. Na terenie gdzie powstał...

czytaj dalej

Ile prądu zużywa pompa ciepła?

Zależnie od mocy i zapotrzebowania budynku na ciepło można oszacować roczne zużycie energii elektrycznej. Zapotrzebowanie na prąd można określić w skali roku, ze względu na charakterystykę pracy takiego urządzenia, w okresach jesień/zima to zużycie będzie się inaczej...

czytaj dalej

Pompa ciepła czy gaz? Co wybrać

Biorąc pod uwagę rosnące ceny paliw kopalnych, problemy z zapasami gazu oraz politykę Unii Europejskiej dążącą do bezemisyjnych źródeł ogrzewania, to inwestycja w pompę ciepła jest świetnym rozwiązaniem. W nowym budownictwie ze względu na standard energetyczny w...

czytaj dalej

Kontakt

Jeśli potrzebujesz jakichkolwiek informacji na temat wykonywanych przez nas instalacji, wypełnij formularz, a nasz specjalista skontaktuje się z Tobą i odpowie na wszystkie pytania dotyczące: szczegółów technicznych, sposobów finansowania, serwisu, gwarancji, itp.

Udostępnione dane zostaną użyte wyłącznie do kontaktu w tej konkretnej sprawie i nie będą wykorzystywane do żadnych innych celów marketingowych oraz informacyjnych.