Program Moje Ciepło

Program Moje Ciepło ma na celu wsparcie budownictwa jednorodzinnego, w którym stosuje się nowoczesne rozwiązania energooszczędne, a co za tym idzie także zwiększenie stosowania pomp ciepła w nowych domach. Na czym dokładnie polega? Kto może z niego skorzystać? Jaką wysokość dopłaty przewiduje? Oto szczegóły projektu, który ruszył wraz z rokiem 2022.

Na czym polega program Moje Ciepło?

W działającym od lat w programie Czyste Powietrze można uzyskać wsparcie finansowe na wymianę nieefektywnych źródeł ciepła i termomodernizację starych domów. Program Moje Ciepło to natomiast inicjatywa, która pozwolić ma na uzyskanie dotacji na instalację pompy ciepła w nowo budowanym domu. Dofinansowanie uzależnione jest od stanu technicznego budynku. Ma on spełniać normy nowych warunków technicznych obowiązujących od stycznia 2021 r. Określono w nich, że nowo wznoszone domy mają mieć wskaźnik Ep nie większy niż 70 kWh/(m²/rok).

By móc uzyskać dotacje z programu Moje Ciepło konieczne będzie spełnienie bardziej restrykcyjnych wymogów technicznych:

  • w okresie przejściowym funkcjonowania programu będzie obowiązywać wymóg Ep maksymalnie 63 kWh/ (m²/rok),
  • w kolejnych latach wymóg Ep ma wynosić maksymalnie 55 kWh/ (m²/rok).

program moje ciepło kraków

Program Moje Ciepło – dla kogo?

Przygotowany przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej program Moje Ciepło ma wspierać zakup i montaż pomp ciepła w nowych domach o podwyższonym standardzie energetycznym. Inicjatywa skierowana jest do właścicieli lub współwłaścicieli nowych, jednorodzinnych budynków mieszkalnych. 

Co istotne – z programu Moje Ciepło mogą skorzystać także osoby, które kupiły i zamontowały pompę ciepła przed rozpoczęciem obowiązywania inicjatywy. Można będzie uzyskać refundację kosztów kwalifikowanych poniesionych od 1 stycznia 2021 r. Pierwszy nabór wniosków ma ruszyć w I lub II kwartale 2022 r.

Program Moje Ciepło – wysokość dopłaty

Program Moje Ciepło umożliwia uzyskanie bezzwrotnej dotacji w wysokości 30 proc. wszystkich poniesionych w ramach inwestycji kosztów. Maksymalne kwoty wsparcia uzależnione są tu od rodzaju zastosowanej w instalacji pompy ciepła:

  • w przypadku pompy ciepła powietrznej maksymalna kwota dotacji to 7 000 zł,
  • w przypadku pompy ciepła gruntowej maksymalna kwota dotacji to 21 000 zł.

W przypadku jakichkolwiek dodatkowych pytań czy zainteresowania skorzystaniem z programu Moje Ciepło – zapraszamy do biura Bisolar Energy w Krakowie. 

Na miejscu udzielimy wszelkich niezbędnych informacji. Z przyjemnością zajmiemy się także pomocą w uzyskaniu środków inwestycyjnych oraz zaprojektowaniem instalacji CO, dostarczeniem jej i montażem pompy ciepła w Państwa domu.

Kontakt

Jeśli potrzebujesz jakichkolwiek informacji na temat wykonywanych przez nas instalacji, wypełnij formularz, a nasz specjalista skontaktuje się z Tobą i odpowie na wszystkie pytania dotyczące: szczegółów technicznych, sposobów finansowania, serwisu, gwarancji, itp.

Udostępnione dane zostaną użyte wyłącznie do kontaktu w tej konkretnej sprawie i nie będą wykorzystywane do żadnych innych celów marketingowych oraz informacyjnych.

fotowoltaika kraków dofinansowanie