Magazyny energii

magazyny energiiSłońce jest obecnie trzecim co do wielkości odnawialnym źródłem energii na świecie. Dynamiczny rozwój i zdecydowanie większy popyt na fotowoltaikę w ostatnich latach wymusił powstanie coraz bardziej innowacyjnych systemów magazynowania energii słonecznej. Magazyny energii wkrótce mogą być podstawowym elementem każdej fotowoltaiki. Czym spowodowany jest wzrost zainteresowania magazynami energii?

W przypadku instalacji fotowoltaicznych wyprodukowana energia nie zawsze wykorzystywana jest w całości. Dzieje się tak, ponieważ zapotrzebowanie na prąd jest zmienne, a i intensywność promieniowania słonecznego zmienia się zarówno w ciągu dnia, jak i również przez cały rok. Magazyny energii elektrycznej umożliwiają przechowywanie prądu kiedy produkcja znacznie przeważa nad zużyciem. Zgromadzona energia może być wykorzystywana w momentach niedoboru. Taki sposób magazynowania energii słonecznej zapewnia pełną niezależność energetyczną i maksymalne wykorzystanie prądu z zainstalowanych paneli słonecznych.

Zasada działania magazynów energii elektrycznej

Mechanizm działania magazynów energii jest nieskomplikowany. Energia produkowana przez odnawialne źródło przekazywana jest do akumulatora. Tam przechowywana jest w postaci substancji chemicznej. W przypadkach wzmożonej konsumpcji jest ponownie przetwarzana na postać elektryczną i przekształcana na prąd zmienny. Magazyny energii elektrycznej po rozładowaniu można ponownie naładować.

Bisolar Energy – systemy magazynowania energii słonecznej

Jako Bisolar Energy działamy w branży fotowoltaicznej już wiele lat. Nasze doświadczenie, wiedza i wysokie umiejętności owocują obecnie starannie przygotowaną ofertą, w pełni uwzględniającą potrzeby i oczekiwania współczesnych Klientów. Zajmujemy się projektowaniem, instalacją systemów fotowoltaicznych i magazynów energii elektrycznej.

Zdajemy sobie sprawę z tego jak istotną kwestią dla inwestorów jest magazynowanie energii elektrycznej. Nasza fotowoltaika i magazyny energii dedykowane są w szczególności dla osób, które nie zużywają dużo energii w ciągu dnia, a chcą wykorzystywać ją na własne potrzeby w sposób maksymalny. To również doskonała propozycja dla właścicieli nieruchomości zlokalizowanych w miejscach narażonych na częste przerwy w dostawach prądu.

Fotowoltaika magazyn energii – Kraków i małopolska

Zainteresowanych magazynowaniem energii elektrycznej zachęcamy do szczegółowego zapoznania się z ofertą. Siedziba naszej firmy znajduje się w Krakowie, jednak fotowoltaikę i magazyny energii dostarczamy na terenie całej małopolski. Zapraszamy do zapoznania się z przykładowymi realizacjami oraz do współpracy.

Kontakt

Jeśli potrzebujesz jakichkolwiek informacji na temat wykonywanych przez nas instalacji, wypełnij formularz, a nasz specjalista skontaktuje się z Tobą i odpowie na wszystkie pytania dotyczące: szczegółów technicznych, sposobów finansowania, serwisu, gwarancji, itp.

Udostępnione dane zostaną użyte wyłącznie do kontaktu w tej konkretnej sprawie i nie będą wykorzystywane do żadnych innych celów marketingowych oraz informacyjnych.

fotowoltaika kraków dofinansowanie